İNCİRLİK’TE İŞÇİ KIYIMINA KARŞI DİRENİŞ DEVAM EDİYOR

29 Ocak 2020

Sendikamızın örgütlü olduğu Adana/İncirlik, Ankara ve İzmir’de ABD Merkezli Vectrus Şirketinde çalışan 890 üyemizin 439’unun iş akdi feshi karanının iptal edilmesi için İncirlik’te başlatılan eylemler 28 Ocak 2020 tarihinde de devam etti.

İncirlik’te çalışan üyelerimiz öğle arası işten çıkarmaları protesto etmek için işyeri önünde toplandılar. Alkışlarla işten çıkarmaları protesto eden üyelerimize hitaben bir konuşma yapan Adana Şube Başkanımız Erdal AKALIN,  üyelerin sesini en üst perdeden duyurmak için Ankara’da görüşmeler gerçekleştirdiğini anlattı.

İşçi kıyımı karşısında Sendikamızın talepleri ve mücadele sürecinin Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN ve TÜRK-İŞ Genel Bakanı Ergün ATALAY aracılıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya iletildiğini dile getiren Şube Başkanımız AKALIN, ABD’li Vectrus Şirketi’nin kararından geri dönene kadar direneceklerini söyledi.

AKALIN, konuşmasında kıyıma karşı eylemlilik süreci çerçevesinde 30 Ocak 2020 Perşembe Günü saat 17:00’da İncirlik İstasyon Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması yapılacağı bilgisini de verdi.