İMZA KAMPANYAMIZ KİTLESEL BASIN AÇIKLAMASIYLA TAMAMLANDI

11 Ocak 2019

20 Aralık 2018 tarih ve 481 sayılı kararname ile özelleştirme kapsamına alınan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ile ilgili kararın düzeltilmesi talebiyle Sendikamızın 2 Ocak 2019 tarihinde başlattığı imza kampanyası,10 Ocak 2019 tarihinde Sakarya’da gerçekleştirilen kitlesel basın açıklamasıyla tamamlandı.

 

Basın açıklaması, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Türk-İş’e bağlı Sendikaların temsilcileri, üyelerimiz ve Sakarya halkının katılımıyla Adapazarı Kültür Merkezi önünde Genel Başkanımız Bayram BOZAL tarafından yapıldı. 

Genel Başkanımız BOZAL, açıklamasında Sakarya Şubemiz tarafından kent meydanında iki ayrı standa gerçekleştirilen imza kampanyasında 50 bin imza toplandığını belirtirken, Sendikamızın diğer şube ve il temsilciliklerinin bulunduğu illerde de on binlerce imza toplandığını ifade etti.

BOZAL, “ Burada 1974 yılında dönemin tümen komutanları, valileri, özellikle de simit satan insanların parasıyla toplanıp Tank Palet Türk Silahlı Kuvvetlerine hediye edilen bir işyerimiz. Süreç içerisinde bugüne kadar bin 303 tane her türlü tankın bakım, onarım ve yerleştirmesini yapmışız. Bugün burada bin 303 tane tankı dizdiğinizde çoğu ülkede olmayan tankı bu ordunun emrine verdik. Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı operasyonunda o tanklar arızalandığında çantasını alıp koşa koşa giden sizlersiniz. Orada gittiğiniz operasyon bölgesinde fazla mesai beklemeden, prim beklemeden sabahlara kadar o tankın arızasını sizler gideriyorsunuz. 10 yılda bu fabrikamız Türkiye’de 3 kere en verimli fabrika seçilmiş. Dolayısıyla bizlerde en verimli işçileriz. Bunlar sizin alın teriniz, göz nurunuz” dedi.

1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirmesinin Hakkari’deki komando birliği ile özelleştirmenin eş değer olduğunu söyleyen BOZAL, “ Yani bir askeri birlik ile özelleştirilmeye eş değerdir. Lütfen böyle bakın. Bu işin yazılı bir şeklini görmek için biz orada gecemizi, gündüzümüze kattık devam ediyoruz. İnşallah bu yazılı şekli bize gelecek. Bizim 2019’un 1 Mart’ında başlayacak sözleşme ile ilgili olarak tüm işyerlerimizde olduğu gibi burada da yapacağız. Ama asıl konu, asla ve asla yerli, milli tanka karşı değiliz. Tam tersi verin bize en alasını ASFAT A.Ş. üzerinden yapıp sizlere teslim edelim diyoruz” şeklinde konuştu.

BOZAL, konuşmasında 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın Özelleştirme kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasından önce Genel Merkez tarafından bilindiği yönünde bir takım çevrelerce paylaşımlar yapıldığını dile getirerek, “Sendikamızın birlik ve beraberlik içinde hareket etme ihtiyacı en çok duyduğu bu günlerde fitne oluşturmaya çalışanları Allah’a havale ediyorum” dedi.

Genel Başkanımız BOZAL, basın açıklamasının sonunda, Sendikamızın özelleştirme kararına karşı Türk-İş Konfederasyonumuzun desteği ile 19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya’da yapılacağı mitinge tüm vatandaşlarımızı davet etti.