HAİNLERE KARŞI 15 TEMMUZ RUHUNU HER ZAMAN DİRİ TUTACAĞIZ.

14 Temmuz 2017

Milli iradeyi yok sayarak, ülkenin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılan  15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde, bu alçaklığı gerçekleştirenler asla unutulmayacak, affedilmeyecektir.

Tarihinin hiçbir döneminde hainlere, alçaklara boyun eğmeyen bu yüce millet, 15 Temmuz 2016 akşamı Çanakkale ve İstiklal Mücadelesindeki ruhla askere, polise ve sivil vatandaşa silah çeken, milletin meclisine bomba atan ülke düşmanlarına karşı tek vücut olarak darbeyi püskürtmüştür.

Dünya tarihinde eşine rastlanmayan bir direnişle darbecilere karşı destan yazan bu millet, ülkede kaos oluşturarak birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere boyun eğmeyeceğini 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir.

O gece canı pahasına ülkesine, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan yüce millet, aralarında İstanbul 1’inci Ordu Karargah ve Karargah Destek Grup Lojistik Destek 2.Bakım Bölük Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de bulunduğu 249 demokrasi şehidi anısına ve binlerce gazisi için bu kararlı duruşundan asla vazgeçmeyecektir.

Tüm dünya bilmelidir ki, 15 Temmuz’da vicdanlarını ve akıllarını satan alçaklara Türkiye’nin istiklalini teslim etmeyen bu asil millet, birlik ve beraberlik ruhunu her zaman diri tutarak sonsuza kadar var olacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, ülkenin birliğini, bütünlüğünü ve demokratik yapısını yok etmeyi hedef alan bu menfur darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyor, o gece şahadet şerbetini içen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyoruz.