Hain saldırılar, terörle mücadele kararlılığımızı perçinlemektedir

19 Haziran 2012

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Hakkari Dağlıca ve Hatay’da yaşanan terör saldırıları sonucu 9 askerimizin şehit olması ile ilgili yaptığı açıklamada askere yönelik alçakça saldırıları kınadığını bildirdi. Bozal açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  Ülkede kaos oluşturma, milli birliğimizi ve toplumsal huzuru bozma amaçlı hain eylemler gerçekleştiren terör örgütü, Hakkari’de 8 ve Hatay’da 1 olmak üzere 9 askerimizi şehit etmiştir. Birlik ve beraberliğimize kast eden terör örgütünün her eylemi, millet olarak terörle sonuna kadar mücadele kararlılığımızı daha da perçinlemektedir. Hain terör örgütü; Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, kader birliği yapmış, bu milletin evlatlarını asla birbirine düşüremeyecek, bu saldırıları ile amaçladığı alçakça hedeflere ulaşamayacaktır.

 Başta hain terör örgütü üyeleri olmak üzere, bu ülkenin birliğine, dirliğine kast eden tüm şer güçler bilsin ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu tür saldırıların üstesinden gelecek güç ve kararlılığa sahiptir.

 Bu duygu ve düşüncelerle Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu adına, ülke savunması için kutsal görevlerini yaparken şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Şehit askerlerimizin acılı ailelerine Allah sabır ihsan etsin. Tüm milletimizin başı sağolsun.