Görev Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyoruz

2 Ocak 2012

Kırıkkale’de bulunan TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesis Müdürlüğü TNT Atölyesi Eritme Kısmı’nda yaşanan kazada 4 üyemiz şehit oldu. Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, patlama ile ilgili şu açıklamada bulundu:

 

Türk Harb-İş üyesi çalışanlar olarak, yeni yılın ilk günlerinde böylesine acı bir olay yaşamaktan derin üzüntü duyuyoruz.
 
Milli Savunma işçileri ülke savunmasına kendilerini adamış, emekleriyle ülke kalkınmasına büyük katkılar sağlayan insanlardır. Askeri işyerlerinde çalışanlar olarak her zaman ölüm riskiyle karşı karşıya görev yürütmekteyiz. Yaptığımız işler maalesef ölüm ve yaralanma gibi riskleri de barındırmaktadır. Milli Savunma işçilerinin çalışma koşullarında iş sağlığı ve güvenliği kriterlerinin daha hassas bir şekilde gözetilmesi hayati bir önem taşımaktadır. Burada yaşanan patlamanın bir ihmalin neticesinde oluşmamış olmasını diliyoruz.
 
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, kazada hayatını kaybeden arkadaşlarımız Salih Erkeç, Adnan Dağdeviren, Samet Aygar ve Cezayir Çalışkan’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm işçi kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz.