GÖREV ŞEHİDİMİZE ALLAH’DAN RAHMET DİLİYORUZ.

26 Haziran 2014
Kartal’da bulunan bir alışveriş merkezinde meydana gelen olayda; ATM cihazını tamir için gelen banka görevlilerine düzenlenen silahlı saldırı esnasında ağır yaralanan Özel Güvenlik Personeli Ali Uğur ŞEN Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.
Vefat eden özel güvenlik personeli arkadaşımız Ali Uğur ŞEN’e Allah’dan rahmet, acılı ailesine başsağlığı dileriz.
Bu acı olay; özel güvenlik görevlilerimizin görevlerini ifa ederken ne kadar büyük zorluklar ile karşılaştıklarını, çalışma koşulları ve almakta oldukları iş riskinin zorluğuna karşın, aldıkları ücretin düşüklüğünü, mali ve sosyal haklarının yetersizliğini bir kez daha bütün kamuoyuna göstermiştir.
Görevlerinin ifası sırasında tehdit edilmekten tutun, yaralanma ve ölümlere kadar gidebilen olaylarla karşılaşan, ağır, tehlike ve risk altında çalışan özel güvenlik görevlileri, yaptıkları işin niteliği bakımından genel kolluk kuvvetlerinin yaptıkları işleri yapıyor olmalarına rağmen, genel kolluk kuvvetlerinin faydalandıkları özlük haklarından yararlanamamaları kamu vicdanını derinden yaralamaktadır.
Sendikamız; Bu olay ile genel kolluk kuvvetlerimize verilen yıpranma ve şehitlik hakkının özel güvenlik personelimiz de verilmesi konusunda gerekli yasal düzenlemelerin yapılabilmesi için, üyemiz olan veya olmayan tüm özel güvenlik personeli ile aynı doğrultuda ve kararlılıkla hareket etmeyi sürdürecektir.
Bu vesile ile bir kez daha görev şehidimiz Ali Uğur ŞEN’e Allah’tan rahmet, acılı ailesi ve tüm özel güvenlik çalışanı arkadaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.
TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI
MERKEZ YÖNETİM KURULU