GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞI ÇALIŞANLARIMIZ TERÖRÜ LANETLEDİ

8 Eylül 2015

Hakkari Dağlıca ’da 16 askerimiz ile  Iğdır’da 13 polisimizin şehit olduğu olaylar başta olmak ülkemize büyük acılar yaşatan terör olaylarını lanetlemek için üyelerimiz meydanlara indi.  Kocaeli Şubemiz tarafından düzenlenen “Teröre Lanet Yürüyüşü”  Gölcük Tersane Komutanlığı ve bağlı birimlerde çalışan üyelerimizin katılımıyla 8 Eylül 2015 tarihinde yapıldı. 

Üyelerimizin, “Kahrolsun PKK”, “Askere uzanan eller kırılsın”, “Polise uzanan eller kırılsın”,  “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İşçi elbiselerimizi çıkarıp asker elbiselerini giymeye hazırız” şeklinde sloganlarıyla yapılan yürüyüşün ardından Kocaeli Şube Başkanımız Turhan Yıldız basın açıklaması yaptı. Sözlerine “Yüreği vatan aşkıyla ve sevgisiyle yanan emekçi arkadaşlarım” diye başlayan Yıldız, üyelerimizi şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı okumaya davet etti.

Ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat vermemek için alanlara indiklerini belirten YILDIZ, “Birlik, beraberlik, vatanseverlik duygularını ve vatan sevgimizi hainlere, alçaklara haykırmak için alanlardayız” dedi.

Vatanını seven, haysiyetli ve şahsiyetli insanların vatanına bağlılıkları uğruna her şeylerini seve seve feda edeceğini dile getiren YILDIZ, şunları söyledi:

“Türk Milletinin vatan sevgisini sınamaya çalışanlar, birliğimize kast etmeye çalışanlar şunu iyi bilmelidirler. Bu vatan toprakları birçok hain görmüştür ama hepsi de Türk Milletinin ferasetine yenik düşmüştür.  Ülkemiz topraklarında gözü olanlara taşeronluk yapan bütün hainler; yıllarca ülkemizde bu milletin çocuklarını kandırarak dağa çıkarıp elleri kalem tutup ilim irfan öğreneceği yerde ellerine silah verip kardeşi kardeşe kırdıranlar, bölgesel güç olmaya çalışanlar; şunu bir türlü öğrenemediler: Türk Milletinin DNA’sı sağlamdır. Türk Milleti, bayrağıyla, toprağıyla, imanıyla bütünleşmiş yedi düvele karşı gelmiş, nice destanlar yazmış, medeniyet öğretmiş bir neslin torunlarıdır. 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile Türklerin Anadolu’ya hakim olmasından sonra bu topraklarda kardeşçe yaşayan halklara 90 yıl önce nifak sokanlar asla başarılı olamayacaklardır.”

Türk Harb-İş Sendikası üyelerinin vatan savunması için her türlü fedakârlığa hazır olduğunu belirten YILDIZ,  tezgahları bırakıp mevzilerde de görev alarak hainlerle mücadele edebileceklerini söyledi. YILDIZ, “Bu vatan topraklarında hainler taşeronluk yapmayı bırakana kadar mücadeleye devam edeceğiz.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti üniter yapısı ile ilelebet payidar kalacak ve hainlerin korkulu rüyası olacaktır” dedi. YILDIZ’ın basın açıklamasının ardından üyelerimiz olaysız bir şekilde alanı terk etti.