GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

20 Şubat 2019

Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, 19 Şubat 2019 tarihinde Sendikamız Genel Merkezi’nde toplandı.

Genel Yönetim Kurulumuz, Şube Başkanlarımız ile Bölge ve İl Temsilcilerimizden oluşan Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz üyeleri, iki gün devam eden toplantıda,  27 Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi için Genel Merkez taslağını oluşturmak için çalışma yürüttüler.

Toplantıda ayrıca 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 481 sayılı kararnameyle “25 yıllığına işletme hakkı devri” adıyla özelleştirilme kapsamına alınan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü (Tank Palet Fabrikası) ile ilgili kararın düzeltilmesi talebiyle Sendikamızın yürüttüğü eylemlilik süreci değerlendirildi. Bu çerçevede Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle 9 Mart 2019 Cumartesi günü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde çalışan üyelerimizin eş ve çocuklarıyla katılımın gerçekleştirileceği bir program düzenlenmesi kararı alındı.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz toplantıda, özelleştirme kararının düzeltilmesi talebiyle lobi faaliyetlerinin devamı yanında, 16 Mart 2019 Cumartesi günü Ankara’da miting yapılmasını da karara bağladı.