GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ TİS GÜNDEMİ İLE TOPLANDI

5 Şubat 2021

Genel Merkez Yönetimimiz, Şube Başkanlarımız, Şube İdari Sekreterlerimiz, Bölge Temsilcilerimiz ve İl Temsilcilerimizden oluşan Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmeleri Taslak çalışması için 4-5 Şubat 2021 tarihlerinde Ankara’da toplandı.

Açılışta konuşan Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, sözlerine toplu iş sözleşme görüşmelerinin üyelerimiz ve çalışma hayatı için hayırlar getirmesi dileğiyle başladı. “TİS taslağı için Genel Merkez çalışmasının startını bu toplantılarla veriyoruz” diyen SOYDAN, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Başkanlar Kurulu ve Teknik Ekibin son şeklini vereceği taslak ile Sendikamızın taleplerinin en iyi şekilde yansıtılacağından şüphesinin olmadığını söyledi.

Konuşmasında Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığında (ANT) yürütülen örgütlenme çalışması ile ilgili açıklamada bulunan SOYDAN,  “Genel Merkez Genel Kurulumuzda ANT bir yaramız. Buradaki arkadaşlarımızın yuvalarına geri dönmelerini sağlamamız gerektiğini söylemiştim. Ciddi bir çalışma yürüttük. Ancak ‘Sonuç istediğimiz şekilde olmadı” gibi görünse de bir sonraki yolun taşlarını döşedik. Bismillah dedik. Şimdi taşlarını döşediğimiz o yolda yürüyeceğiz. ANT bizden kopan bir parçaydı.  Ana gövdeye monte etmek için mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.

696 sayılı KHK kapsamında kamuda istihdam edilen işçilerden bugüne kadar 2 bin 57 çalışanın Sendikamıza üye olduğu bilgisini de veren Genel Başkanımız SOYDAN, “Sendikamıza da arkadaşlarımıza da Hayırlı olsun” dedi. SOYDAN, 696 sayılı KHK kapsamında kamuda istihdam edilen üyelerimizden MSB bünyesinde olanların yürürlükte olan TİS’e dahil edilmesinin önemine de dikkat çekti.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA moderatörlüğünde Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde şube, bölge ve il temsilcilerimizin talepleri değerlendirildi. Toplantılarda, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyelerimiz, tek tek söz alarak 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmelerinde müzakere edilecek maddelerle ilgili istek ve görüşlerini paylaştılar.