GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ TİS GÜNDEMİ İLE TOPLANDI

27 Ocak 2023

Genel Merkez Yönetimimiz, Şube Başkanlarımız, Şube İdari Sekreterlerimiz, Bölge Temsilcilerimiz ve İl Temsilcilerimizden oluşan Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, 29. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi Taslak çalışmaları için Yalova Tesisimizde toplandı.

26-27 Ocak 2023 tarihlerinde yapılan toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, ekonomide yaşanan olumsuz tablo nedeniyle kamu işçileri başta olmak üzere çalışanların alım gücündeki kayıplara vurgu yaparak, bu sorunun biran önce çözüme kavuşturulmasının gereğine işaret etti. 

Genel Başkanımız SOYDAN’ın konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyelerimiz 1 Mart 2023-28 Şubat 2025 tarihleri arasında geçerli olacak Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) ile Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) ve bağlı işyerlerindeki üyelerimizi kapsayan 29. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz toplantıyı, TİS görüşmelerinde Sendikamızın izleyeceği yol haritasını belirleyerek tamamladı.