GENEL TEMSİLCİLER KURULUMUZ YALOVA’DA TOPLANDI

16 Ekim 2021

Genel Temsilciler Kurulumuz 2021 yılı toplantısını, 15-16 Ekim 2021 tarihlerinde Yalova Tesisimizde gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Şube Yöneticilerimiz, Bölge ve İl Temsilcilerimiz ile işyeri temsilcilerimizin katılımıyla yapılan toplantının ilk gününde, Genel Temsilciler Kurulumuz için eğitim semineri düzenlendi.  

Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ’un açılışını yaptığı eğitim programı, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın katılımcılara hitap etmesinin ardından eğitim seminerine geçildi.

Eğitim programı, İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Murat ÖZDAMAR, Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf ALABARDA ve Genel Başkan Danışmanımız Tarkan ZENGİN’in sunumlarıyla tamamlandı.

Toplantının ikinci günü açılışta da bir konuşma yapan Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, işyerlerimizde yapılan işler ile ilgili Genel Temsilciler Kuruluna detaylı bilgilendirmede bulundu. Konuşmasında işyerlerimizin ülkemiz ve milli savunma için büyük önem taşıdığına vurgu yapan SOYDAN,  karşılaşılan tüm zorluklara rağmen temsilci ve üyelerimizin bu bilinç ile görevlerinin başında olmasından duyduğu onur ve gururu dile getirdi.

Genel Başkanımız SOYDAN’ın konuşmasının ardından temsilcilerimiz de kürsüye çıkarak, 7 Eylül 2021 tarihinde imzalanan 1 Mart 2021-1 Mart 2023 tarihleri arasında geçerli olacak Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) ile Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) ve bağlı işyerlerindeki üyelerimizi kapsayan 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi başta olmak üzere işyerlerimizdeki çalışma koşullarıyla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Program, Genel Temsilciler Kurulumuzun toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.