GENEL TEMSİLCİLER KURULUMUZ TOPLANDI

22 Ocak 2017

Genel Temsilciler Kurulumuz, 26. Dönem Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesi ve 9. Dönem ANT Toplu İş Sözleşmesi Taslak çalışmaları başta olmak üzere Sendikamız ve çalışma hayatının gündemindeki konuları değerlendirmek üzere 21 Ocak 2017 tarihinde Sendikamız Yalova Tesislerinde toplandı.

Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK’ın açılışını yaptığı toplantı, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sendikamızın faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterisi sonrası Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Temsilciler Kurulu’na hitap etti.

Konuşmasına Türk Harb-İş Sendikasını güçlü bir sendika olarak yarınlara taşıyacak birlik ve beraberlik ruhunun Sendikanın en büyük kazancı olduğu vurgulayarak başlayan BOZAL, bu ruh ile hareket eden Genel Temsilciler Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında Ülkemizin 15 Temmuz 2016 tarihinin akşam saatlerinde dünyada emsali görülmeyen alçak bir darbe girişimine sahne olduğunu hatırlatarak, güvenlik güçlerine, Meclisine ve sivil vatandaşına silah çeken hainlerin oyununu milletin kurtuluş savaşında gösterdiği mücadelenin bir benzeriyle bozulduğunu kaydetti. BOZAL, darbe girişimi gecesi Vatanı için üyemiz Köksal KARMİL’in de aralarında bulunduğu 248 şehit ve 2 bin 194 kişi de gazimiz başta olmak üzere milli iradenin üzerinde güç arayalar karşısında mücadele veren herkese şükranlarını sundu.

Konuşmasında terör olaylarına da değinen BOZAL, son 1,5 yılda ülkemizde çoğu canlı bomba olmak üzere 39 terör saldırısında, şehit olan üyemiz Cumali AKMAN ve üyemiz Mevlut ÖKSÜZOĞLU’da aralarında bulunduğu 400’ün üzerinde sivil olmak üzere 513 kişi yaşamını yitirirken, 2 binden fazla da yaralanın olduğunu hatırlatarak, “Bu hain saldırıları gerçekleştiren alçaklar bilsin ki kardeşliğimizi bozacak her türlü eyleme karşı duracak, Vatanımızı kanımızın son damlasına kadar savunacağız “diye konuştu.

Başta Suriye olmak üzere Güney sınırımızdaki ülkelerde yaşanan iç karışıklıklara da değinen BOZAL, Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek isteyen emperyalist güçlerin hain planlarını gerçekleştirmek için yürüttükleri insanlık dışı eylemlere son vermesi gerektiğine işaret etti.

Genel Başkanımız BOZAL, Sendikamız, çalışma hayatı ve ülke gündemindeki önemli konulara da tek tek değindiği konuşmasında, devam eden ve önümüzdeki aylarda başlayacak toplu iş sözleşmelerinin en iyi şekilde sonuçlanması için mücadelelerinin devam ettiğini kaydetti.

MSB Müsteşar Yardımcısı KARAOSMANLOĞLU DA KATILDI

Genel Temsilciler Kurulu toplantımıza Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU da katılarak kısa bir konuşma yaptı.  Konuşmasında sendikaların demokrasinin en önemli kurumları olduğunun altını çizen KARAOSMANOĞLU, bunun en güzel örneğini Türk Harb-İş Sendikası başta olmak üzere 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde meydanlara inerek milli iradeye sahip çıkan sendikaların gösterdiğini ifade etti.  KARAOSMANOĞLU, Genel Temsilciler Kurulu’nda taslak çalışmalarının değerlendirileceği toplu iş sözleşmelerinin hayırlı bir şekilde sonuçlanması dileğiyle konuşmasını tamamladı.

Genel Temsilciler Kurulumuz, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı işyerinden şubelerimiz adına birer temsilci, Genel Merkeze bağlı Muğla İl Temsilcisi ile ANT Doğu ve Batı Bölge’den iki temsilcinin Toplu İş Sözleşmesi taslaklarında yer almasını istedikleri konuları dile getiren konuşmalarıyla sona erdi.