GENEL TEMSİLCİLER KURULUMUZ SAKARYA’DA TOPLANDI

20 Ocak 2019

Genel Temsilciler Kurulumuz 2019 yılı toplantısını 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 481 sayılı kararname ile özelleştirme kapsamına alınan Milli Savunma Bakanlığı askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün bulunduğu Sakarya’da gerçekleştirdi.

Özelleştirme kararına karşı tüm Türkiye’den gelerek Sakarya’da gerçekleştirilecek büyük mitingin yapılacağı gün olan 19 Ocak 2019 tarihinin sabahı toplanan Genel Temsilciler Kurulumuz, özelleştirme kararının hemen ardından Sendikamızın başlattığı eylemlilik sürecini değerlendirdi.

Açılışını Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK’ın yaptığı toplantıda, Sakarya Şube Başkanımız Yaşar YAVUZ 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirme kararı ve sonrasında gelişen olaylarla ilgili Genel Temsilciler Kurulumuzu bilgilendirdi. 

Genel Başkanımız Bayram BOZAL da Genel Temsilciler Kurulu’na hitap ederek, milli savunma işyerlerinin geleceği ve Türk Harb-İş Sendikası için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

1 Mart 2019-1 Mart 2021 tarihleri arasında geçerli olacak Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı işyerleri için yürütülecek 27. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmelerinin de değerlendirildiği toplantıda, temsilcilerimiz de tek tek kürsüye çıkarak 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirmesi başta olmak üzere Genel Temsilciler Kurulu’nun gündemindeki konularla ilgili görüşlerini dile getirdiler.