GENEL MERKEZİMİZDEN MHP LİDERİ BAHÇELİ’YE ZİYARET

12 Ocak 2024

Üyelerimizin yaşadığı ekonomik sıkıntıların aşılması için eylem kararı alarak, eylem sürecini başlatan Sendikamız, yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşması için Cumhur İttifakının ana paydaşı olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Genel Başkanımız Alaattin Soydan’a eşlik eden Genel Başkan Yardımcımız Hasan Karaca, Genel Sekreterimiz Yaşar Yavuz ve Genel Mali Sekreterimiz Korkut Gökbayrak, MHP lideri Bahçeli’ye üyelerimizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları iletti.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, EYT’nin yasalaşması sonrasında, üyelerimize çalışırken aldığı ücretten daha fazla emekli aylığı bağlandığı için üyelerimizin emekli olmayı tercih ettiklerini, bu durumun Askeri Fabrika ve Tersanelerimizin geleceğini tehlikeye attığını, bu sorunun önüne geçilmezse eğer Milli Savunma Sanayimizde hedeflediğimiz yüzde yüz yerli ve millilik hedefimize ulaşmamızın sekteye uğrayacağını ifade etti.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizden, üyelerimizin çalışma ve yaşam koşulları ile ilgili bilgiler alan MHP lideri Devlet Bahçeli, ziyaretlerinden ve bilgilendirmelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Askeri Fabrika ve Tersanelerimizin ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade eden MHP Lideri Bahçeli, önümüzdeki hafta açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde MHP grubu olarak konuyu gündeme getireceklerini ve ilgililerle paylaşacaklarını belirtti.