GENEL BAŞKANIMIZ TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU’NA KATILDI

19 Ekim 2023

Genel Başkanımız Alaattin Soydan, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Konfederasyonumuzun Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda; çalışma hayatındaki güncel gelişmelerin görüşülmesinin yanı sıra, örgütlenmenin önündeki sorunlar ve hukuki çözüm yolları ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkanlar Kurulu’nda ayrıca, 7 Ekim 2023 tarihinde başlayan ve her geçen gün daha da şiddetlenen Filistin ve İsrail arasında yaşanan insanlık dışı gelişmeler de ele alındı. İki haftasını geride bırakacak olaylarda, çoğu çocuk ve kadının oluşturduğu 4 bine yakın insanın yaşamını yitirdiği çatışmalarda, ağır bir insani krizin yaşandığı vurgulandı.

Su ve elektriğin kesilip, gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin Gazze Şeridi’ne girişinin İsrail tarafından engellenmesinin, insani krizin boyutunu daha da derinleştirdiği ifade edilen toplantıda, BM’nin uluslararası garantörlüğünde iki devletli çözümün bir an önce yaşama geçirilmesi amacıyla gerekli adımların atılmasının altı çizildi.

Ortadoğu’nun en uzun soluklu ve yakıcı meselesi olan Filistin-İsrail meselesinin diplomatik yollarla çözümü, bölgedeki kalıcı barış ve huzurun tesisi için zaruri olduğunun önemle belirtildiği Başkanlar Kurulu’nda, bu insanlık dışı vahşetin derhal durdurulması gerektiği çağrısı yapıldı.