GENEL BAŞKANIMIZ BOZAL ÇORLU’DA

15 Mayıs 2017

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, bir dizi etkinliğe katılmak için 12 Mayıs 2017 tarihinde Çorlu’daydı. BOZAL, Çorlu’da Şube Başkanımız Mustafa ŞENER ve İşyeri Baş temsilcisi Adnan YÜKSEL ile birlikte ilk olarak Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 43’üncü Bakım Fabrika Müdürlüğü İşyeri Komutanı Bakım Albay Ferit YÜKSEL’i ziyaret etti.

Daha sonra MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 43’üncü Bakım Fabrika Müdürlüğü işyerlerinde çalışan üyelerimizle işçi yemekhanesinde öğle yemeği yiyen Genel Başkanımız BOZAL, yemekte Toplu İş Sözleşmelerinde gelinen nokta ve Kamu Koordinasyon Kurulu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunduğu teklif başta olmak üzere Sendikamız ile çalışma hayatının gündemindeki konularla ilgili üyelerimize hitaben bir de konuşma yaptı.

Emekli Gecesi

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, aynı günü akşamı Çorlu Şubemizin düzenlediği geleneksel Emekli Uğurlama ve Dayanışma Gecesine katıldı. 43’üncü Bakım Fabrika Müdürlüğü İşyeri Komutanı Bakım Albay Ferit YÜKSEL, Bakım Yarbay Kürşat BİLİŞLİ, Bakım Binbaşı Ahmet AYDOĞMUŞ yanında yeni emekli olan üyelerimiz ile emekli üyelerimiz ve ailelerinin yoğun bir katılımıyla gerçekleşen programda, Çorlu Şube Başkanımız Mustafa ŞENER katılımcıları selamladı. Ardından İşyeri Komutanı Bakım Albay Ferit YÜKSEL, emekli olan üyelerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. 

Genel Başkanımız BOZAL ise programda yaptığı konuşmada, 1’inci Ordu’nun tüm ihtiyaçlarını planlaya ve karşılayan 43’üncü Bakım Fabrika Müdürlüğü işyerlerinde çalışan üyelerimizin milli savunma için önemli hizmetler yürüttüğüne vurgu yaparken, savunma sanayinin gözbebeği milli savunma işyerlerimizde yıllarca hizmet verdikten sonra emekli olan üyelerimizin en büyük saygıyı hakkı ettiğini söyledi. BOZAL “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında mailleriyle bizlere ulaşıp karşılık beklemeden çalışmaya hazır olduğunu söyleyen emekli üyelerimiz gibi sizlerin de mevzu ülkemizin bekası olduğunda beden gücü ve bilgi birikiminizle göreve hazır olarak aktif görevden ayrıldığınızı biliyorum. Vatan için, millet için canını, emeğini ortaya koymaktan çekinmeyen saygı değer kardeşlerim, her zaman gururumuz oldunuz. Bundan sonrada gururumuz olacaksınız” değerlendirmesinde bulundu.

Programa katılan kadınların anneler gününü de kutlayan BOZAL, annelik gibi ulvi bir sorumluluk yanında mesaiye giden eşlerine desteklerini esirgemeyen üyelerimizin eşlerine, “25-30 yıl mesai yapan eşlerinizle sizde mesai yaptınız. Bu onur üyelerimiz kadar sizin de hakkınız” cümleleriyle teşekkür etti.

Programın sonunda ise yeni emekli olan üyelerimize plaket ve hediyeler takdim edildi.