GENEL BAŞKANIMIZ BOZAL, ANKARA ŞUBE TEMSİLCİ DANIŞMADA KONUŞTU

15 Ocak 2016

Ankara Şubemizin Temsilci Danışma Kurulu Toplantısı, 15 Ocak 2015 tarihinde Genel Merkez Kenan Durukan Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı öncesi 3’üncü Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı Genel Malzemeler Ana Depolar ve Üretim Komutanlığı’ndan emekli olan Şube İkinci Başkanlığı görevini de yapan üyemiz Muammer SUNGUR’a Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Tedarik Bölge Başkanlığı Lojistik Destek Komutanlığı’ndan emekli olan Şube Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterliği görevini yapan üyemiz Nadir DEMİR’e ise Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ hizmetlerinden dolayı teşekkür hediyesi takdim ederken, Ankara Şube Başkanımız Alaattin SOYDAN ise her iki üyemize plaket verdi.  Daha sonra Genel Merkez ve Ankara Şube Yöneticileri ile Temsilci Danışma Kurulu ve emekli olan üyelerimizin katılımıyla toplu fotoğraf çekildi. Fotoğraf çekeminin ardından, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Temsilci, Danışma Kurulu’na hitap etti.

Konuşmasına siyasi iktidarın çalışma hayatı ile ilgili düzenlemelerine değinerek başlayan Genel Başkanımız BOZAL,  Kıdem Tazminatı ile ilgili yapılması planlanan düzenlemenin kazanılmış haklarda kayıplara yol açmaması gerektiğini söyledi. Çalışma hayatının en önemli sorununun iş kazası olduğuna işaret eden BOZAL,     “2015 yılının son ayında 137 emekçi iş cinayetinde hayatını kaybetti. Siyasi iktidarın esnek çalışma ve özel istihdam büroları gibi çalışma hayatını olumsuz etkileyecek konularla ilgilenmek yerine İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın uygulanmasını denetleyerek iş kazalarının önüne geçmelidir” diye konuştu.

Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında Sendikamızın 15’inci Olağan Genel Kurulu’nda alınan kararların hayata geçirilmesi sürecine de değindi. MSB işyerlerinde çalışanların milli savunma sanayine katkılarını da anlatan BOZAL, “Birinci önceliğimiz işyerlerimize yeni işçi alınmasıdır. Yeni işçi alımı olmazsa emekliliklerle kısa zamanda işyerlerimizin kapısına kilit vurulur” dedi. Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasının sonunda Temsilci ve Danışma Kurulu üyelerinin sorularını cevaplandırdı.