GENEL BAŞKANIMIZ BOZAL 1 MAYIS’TA ÇOBANBEY’DEYDİ

2 Mayıs 2017

Genel Başkanımız Bayram BOZAL ve Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat AKKAYA, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Güney sınırımız Suriye’de devam eden savaş nedeniyle Elbab Gaziantep sınırı Çobanbey’de görev yapanlarla birlikteydi.

Çobanbey’de görev yapan üyelerimiz yanında güvenlik güçleri ile de bir araya gelen Genel Başkanımız BOZAL ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürü AKKAYA, 1 Mayıs’ta bölgede görev üstlenen emekçilerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Genel Başkanımız BOZAL ve MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürü AKKAYA, aynı gün, 1 Mayıs için Çobanbey’de bulunan MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 2. Ana Bakım Merkezi Komutanı Bakım Albay Tayfun TÜRKOĞLU ve MSB Askeri Fabrikalar  Genel Müdürlüğü 51’inci Bakım Merkezi Komutanı Bakım Albay Ertan URAL ile birlikte Sağlık Bakanlığı çalışanlarını ziyaret ederek, bölgede görev yapan sağlık çalışanlarının da Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladılar.

“Çobanbey’de olmanın onurunu yaşıyorum”

Genel Başkanımız BOZAL, Çobanbey’de üyelerimize hitaben bir de konuşma yaptı. BOZAL, konuşmasında “Emek mücadele tarihinin en önemli günü olan 1 Mayıs’ta, emeği, alın teri yanında canını ortaya koyarak da mesai yapan değerli arkadaşlarım, Emek ve Dayanışma Gününü kutlamayı en çok hak eden sizlerle birlikte Çobanbey’de olmanın onurunu yaşıyorum” dedi.

Konuşmasında, 1 Mayıs’ın tarihi sürecine de kısaca değinen BOZAL, “Emek sömürüsü politikalarına karşı mücadele veren emekçilerin direniş günü olarak tarihte yerini alan bu günün gerçekten bayram olduğu gün, hiç kuşkusuz Peygamberimizin Hz Muhammedin buyruğunda yer aldığı gibi “Çalışanın hakkını alın teri kurumadan veriniz” düsturundan hareketle emeği ile geçinenlerin tüm haklarına kavuştuğu gün olacaktır ” diye konuştu.

Emekçinin yaşadığı ülkenin ve dünyanın sorunlarına uzak olmasının düşünülemeyeceğini dile getiren Genel Başkanımız BOZAL, “Siz değerli üyelerimizin bugün burada olmasının temel nedeni de, herkesin barış ve istikrar içerisinde, huzur ve güven ortamında, birlik ve dayanışmayla yaşadığı bir Dünya ve Türkiye özlemidir. Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Arakan’da, ve dünyanın dört bir yanında diktatörler tarafından mazlumların uğradığı zulmün son bulduğu, demokrasinin galip geldiği ve barışın kazandığı bir Dünya, tüm insanlık için daha yaşanılır olması yanında emeğin hakkının da en iyi verildiği bir dünya olacaktır. Böyle bir dünya kurulmasına katkı için bugün burada görev yapan Siz Değerli emekçi kardeşlerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.