GAZZE’DE YAŞANAN VAHŞETİ LANETLİYORUZ

18 Temmuz 2014
İsrail’in Gazze’de aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu yüzlerce sivil vatandaşın hayatını kaybettiği hava saldırıları ve ardından yeni vahşetlere neden olacak askeri kara harekatı başlatmasını kınıyoruz.
Mübarek Ramazan ayında Filistin topraklarında yaşayan Müslümanlara yapılan saldırılar bölgede barışı yok etmeye yöneliktir. Bu saldırıların yaygınlaşması kaos ve yeni acıları beraberinde getirecektir.
Tüm dünya bilmelidir ki Gazze’de yaşananlar insanlık suçudur. Sahilde oynayan 4 Filistinli çocuğun İsrail bombaları ile öldürülmesi olayında olduğu gibi eline silah almayan yüzlerce çocuk ve kadının katledilmesi utanç vesikası olarak insanlık tarihinde yerini alacaktır. Tarihe kara bir leke olarak geçecek bu olaylar karşısında sessiz kalmak bu suça ortak olmaktır. Askeri kara harekatı ile Gazze’yi kan gölüne çevirmek isteyen İsrail’in vahşetine “dur” demek için tüm uluslararası kuruluşlar üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, Gazze’de yaşanan vahşeti lanetliyor, bölgede hayatını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.