GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

18 Eylül 2021

Vatanı korumak, milletin birlik ve dirliğini baki kılmak için ölümü göze alan kahraman gazilerimizin gününü kutluyoruz.

Milli Mücadelemizin Lideri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100 yıl önce “Gazilik” unvanı ve “Mareşallik” rütbesi verdiği gün olan 19 Eylül Gaziler Günü,  vatanı için şehadet şerbeti içmeyi göze alanların günüdür.

Bugün ay yıldızlı bayrağımız kutsal vatan topraklarında özgürce dalgalanıyorsa, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” düsturunu şiar edinen şehit ve gazilerimizin emsali olmayan fedakârlığı sayesindedir.

Yüce Milletimiz; şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini, birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar koruyacak, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada iç ve dış mihrakların ülkemiz üzerindeki kirli emellerine asla izin vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Gazi üyelerimizle birlikte hayatta olan tüm gazilerimize hak ettikleri ilgi ve saygının gösterildiği, sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.

                      Türk Harb-İş Sendikası

                Genel Merkez Yönetim Kurulu