GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

18 Eylül 2020

Bağımsızlık Mücadelemizin lideri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99 yıl önce “Gazilik” unvanı ve “Mareşallik” rütbesi verdiği gün olan 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, vatan savunması için canını siper etmiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

Şehitlik ve gaziliği en yüce makam olarak gören, vatanı “Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” düsturuyla savunan necip milletimiz, bu anlayışla Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda,15 Temmuz Darbe Girişiminde ve onlarca yıldır süren bölücü terör örgütü ile yapılan mücadelede, düşmana karşı muzaffer olmuştur.  

Türkiye Cumhuriyeti, bu toprakları bizlere vatan kılan ve sonrasında bu vatanı korumasını bilen Şehit ve Gazilerimizin emanettir. Milletimiz, bu emaneti birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar koruyacak, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada iç ve dış mihrakların ülkemiz üzerindeki kirli emellerine asla izin vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anarken, gazi üyelerimizle birlikte hayatta olan tüm gazilerimize de sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.

                      Türk Harb-İş Sendikası

                Genel Merkez Yönetim Kurulu