GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

19 Eylül 2014
Canları pahasına vatanın savunması için mücadele veren gazilerimizi 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.
Vatanı işgal eden düşmanın büyük yenilgiye uğratıldığı Sakarya Meydan Muharebesi anısına TBMM’nin 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ ünvanı ve ’Mareşallik’ rütbesinin verildiği gün olan ‘Gaziler Günü’, vatanı için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahramanların günüdür.
 
Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bağımsızlık savaşı ile Gazi ve Şehitlerimizin bizlere bıraktığı en kutsal emanettir. Onların emaneti olan bu güzel vatanı birlik ve bütünlük içinde koruyarak muasır medeniyet seviyesine çıkardığımız zaman ancak Gazi ve Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemiş oluruz.
 
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.