GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ

19 Eylül 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu görüşlere yerverildi:
Vatanı işgal eden düşmanın büyük yenilgiye uğratıldığı Sakarya Meydan Muharebesi anısına TBMM’nin 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ ünvanı ve ’Mareşallik’ rütbesinin verildiği gün olan ‘Gaziler Günü’, vatanı için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahramanların günüdür.
 
Neredeyse her ailede bir şehit ve gazinin bulunduğu ülkemizde, gazi ve şehitlerimiz her daim toplumumuzun ortak değeri, övünç kaynağı olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Çünkü onlar her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan için canlarını ortaya koymaktan geri durmamıştır.
Böyle anlamlı bir günde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.  Bu vesileyle hain terör saldırıları sonucu Bingöl’de şehit olan polis ve askerlerimize de Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.
 
                                                                       Türk Harb-İş Sendikası
                                                                       Genel Merkez Yönetim Kurulu