GAZİ MECLİSİN AÇILIŞIN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

21 Nisan 2017

Milletin birliği, bütünlüğü ve millet iradesini temsil eden en üst makam olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 97’ıncı yıldönümünü kutluyoruz.

İstiklal mücadelemizi eşsiz bir zaferle taçlandırmak için canını ortaya koyan milletimize umut, cesaret ve güç veren TBMM, milli mücadelenin sevk ve idaresinin yürütmesi ve sonrasında Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurulması noktasında tarihi rol üstlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin ve milli egemenliğimizin teminatı TBMM, bağımsızlık, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan bir asırlık tarihi misyonunu sonsuza kadar devam ettirecektir.

Kurtuluş Mücadelemizin Önderi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak ve bağımsızlık bilincini her daim diri tutmak için TBMM’ye ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin sahip çıkacağına inancıyla TBMM’nin kuruluş yıldönümünü çocuklara bayram olarak armağan etti.

Çocukluktan itibaren bu bilinçle yetişen milletimiz, Türkiye Cumhuriyetini ve milli iradeyi temsil eden en üst makam TBMM’ye canı pahasına sahip çıkmaktadır.

Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği yolda özgürlük ve bağımsızlığı şiar edinmiş bu millet,  15 Temmuz alçak darbe girişimi ile milli egemenliğe gölge düşürmek isteyenlere karşı, kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk tek vücut olarak güvenlik güçlerine, sivil vatandaşa silah çeken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atan hainlerin oyununu bozmuştur.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, TBMM’nin açılışının 97. yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın dört bir yanında bir karış toprağı vermemek adına göğsünü siper eden, terör örgütleri ve uzantılarının ülkemiz üzerindeki sinsi emellerine boyun eğmediği için hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ederken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.