FİLİSTİN HALKINA YÖNELİK KATLİAMI LANETLİYORUZ

15 Mayıs 2018

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini 14 Mayıs 2018 tarihinde Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistin halkına karşı İsrail’in gerçekleştirdiği katliamda, 60 kişi şehit olmuş, 2 bin 770 kişi yaralanmıştır. 

Şehitlere Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar dilerken, bu katliamı gerçekleştirenleri ise lanetliyoruz.

İsrail Devleti’nin 1948’den buyana ABD’nin de desteğiyle bölgede uyguladığı devlet terörü ve zulüm politikaları, insanlığa karşı işlenen en büyük suç olmuştur.

ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma sırasında Gazze’de yaşanan katliam, bölgede onlarca yıldır işlenen büyük suçu bir kez daha en ağır şekilde ortaya koymuştur. 

Mübarek Ramazan ayı arifesinde dünyanın gözü önünde Kudüs için yürüyen masum Filistinlileri katleden İsrail zulmünü ve onun destekçisi ABD’yi insanlık asla affetmeyecektir.

Filistin davası, İslam ve insanlık davasıdır. Arkasında maşeri vicdan vardır.  Bölgede barış ve istikrarı yok etme niyetine insanlık teslim olmayacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bugüne kadar bölge barışını bozmaya yönelik tehlikeli ve sorumsuz tavır karşısında sarsılmaz bir iradeyle Filistin halkının yanında olan büyük milletimiz gibi tüm dünyayı İsrail’in devlet terörünün ve işgal politikalarının karşısında durmaya davet ediyoruz.