ESKİŞEHİR ŞUBEMİZ DE DARBEYİ PROTESTO ETTİ

21 Temmuz 2016

Eskişehir Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz de darbe girişimine karşı alanlardaydı. Eskişehir Şube Yönetimi ve üyeleri, 19 Temmuz 2016 tarihinde Valilik önünde toplanarak darbe girişimini protesto eden basın açıklaması yaptılar.

Yaklaşık 300 üyemizin katıldığı basın açıklamasına, Türk-İş Birinci Bölge Temsilcisi Nejat KILIÇ, Şeker-İş Eskişehir Şube Cengiz ÜNDER, Teksif-İş Eskişehir Bölge Temsilcisi Selahaddin YILMAZ ve bölgede bulunan vatandaşlar da destek verdi. Darbe girişimini protesto eden basın açıklamasını Şube Başkanımız Şenol YILMAZ okudu. 

Açıklamasında, “Darbe girişiminin hemen akabinde ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen parelel terör çetesinin üyelerine karşı, sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan, sabahta normal hayatlarına dönen asil milletin adı Türk milletidir” diyen YILMAZ, milletimiz kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla kısacası bütün fertleriyle Türk bayraklarını alıp meydanlara koşarak, sabaha kadar nöbet tutarak, parelel çeteye karşı dimdik ayakta durarak birlik ve beraberliğini en iyi şekilde gösterdiğini ifade etti.

 YILMAZ, “Olayın olduğu ilk andan itibaren meydanları dolduran  sivil toplum kuruluşlarımıza, vatandaşlarımıza ve tüm siyasi parti taraftarlarına da teşekkür ediyorum. Özellikle kahramanca çarpışıp, hayatlarını ortaya koyarak bu belayı defeden Özel Kuvvetlerimiz ile  tüm emniyet mensuplarımızı yürükten kutluyor, milletim adına minnet ve şükran duygularımı sunuyorum” dedi.