ESKİŞEHİR ŞUBE ÜYE EĞİTİMİ

14 Mayıs 2018

Eskişehir Şubemiz bağlısı işyerlerimizde çalışan üyelerimiz 12 Mayıs 2018 tarihinde eğitim programı için Yalova Tesisleri’ndeydi.

Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Eskişehir Şube Yöneticilerimiz ve 205 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programı, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Eskişehir Şube Başkanımız Şenol YILMAZ’ın konuşmasının ardında Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ de katılımcılara hitap etti.

Genel Başkan Yardımcımız İLBEYLİ konuşmasına Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtları ile 15 Temmuz alçak darbe girişimi başta olmak üzere vatanı için hayıtını kaybeden tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. İLBEYLİ, ayrıca 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da yaşanan maden faciasının 4. yıldönümünde faciada hayatını kaybeden 301 madenciler ile birlikte iş kazasında hayatını kaybeden tüm emekçilere de rahmet dileklerinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız İLBEYLİ, konuşmasını sendikal tarih ve Türk Harb-İş, örgütlenme çalışmaları, Milli Savunma Bakanlığı’nda yeniden yapılanma, işyerlerimize yeni işçi ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (İLO) Mayıs ayı sonunda başlayacak konferansında Türkiye’yi Memur-Sen’in değil Türk-İş’in temsil etmesinin gereği gibi Sendikamız ve çalışma hayatının gündemindeki konuları değerlendirdi.

Konuşmaların ardından TİS Uzmanımız Fatih SARITAŞOĞLU, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 26. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi hakkında üyelerimizi bilgilendirdi.