ESKİŞEHİR ŞUBE ÜYE EĞİTİMİ

27 Kasım 2017

Eskişehir Şubemiz bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimiz, eğitim programına katılmak için 25 Kasım 2017 tarihinde Yalova Tesisimizdeydi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ, Eskişehir Şube Yönetimimiz ve 180 üyemizin katıldığı eğitim programı, İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Eskişehir Şube Başkanımız Şenol YILMAZ’ın açılış konuşmasının ardından Genel Başkanımız Bayram BOZAL, üyelerimize hitap etti.

Genel Başkanımız BOZAL, Türk Harb-İş Sendikamızın kuruluşundan bu güne emeği geçenlerden hayatta olanlara sağlık dilerken, hayatını kaybedenleri de rahmet dileyerek başladığı konuşmasına Milli Savunma Sanayii işyerlerinde sendikal örgütlenme sürecini anlatarak devam etti.

20 Temmuz 1970’den bu yana milli savunma işçilerinin Türk Harb Sanayi ve Yardımcı İşkolları İşçileri Sendikasını çatısı altında olduğunu hatırlatan BOZAL, “Sendikamız kurulduğu günden buyana emeği değersizleştirmeye çalışan anlayışa karşı sendikal çatı altında mücadeleye devam ediyor. Sendikal mücadeleyi çağdaş dünyanın normları çerçevesinde yürütebilmek için hiç kuşkusuz eğitimler büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle üye eğitimlerimizi aralıksız devam ettiriyoruz” dedi.

 

Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekerken, sadece 2017 yılının ilk on ayında bin 683 işçinin yaşamını yitirdiğini ülkemizde iş kazalarının önlenmesi konusunda ciddi politikaların ortaya konulmamasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

BOZAL konuşmasında, gelir dağlımı adaletsizliği, taşerona kadro verilmesi çalışmaları, gelir vergisi oranlarının yüksek olması nedeniyle çalışanların yaşadığı mağduriyetler, İşsizlik Sigorta Fonu’ndaki birikimin amaç dışı kullanılması, sendikal örgütlenme çalışmaları gibi işçiyi doğrudan ilgilendiren konularda da açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği gün olan 24 Kasım 1928 tarihinden hareketle kutlanan öğretmenler günü nedeniyle tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü de kutlayan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, konuşmasını 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetin yaşanmadığı Türkiye ve dünya dilekleriyle tamamladı

Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in “Türkiye’de Sendikal Hareket” başlıklı sunumunun ardından program, Bağımlılık Danışmanı, Eski Emniyet Müdürü Mutlu ÇELİK’in uyuşturucunun zararları ve korunma yöntemleri konusunda üyelerimizi bilgilendirmesiyle tamamlandı.