ESKİŞEHİR ŞUBE İSG EĞİTİMİ

12 Aralık 2016

Sendikamızın Savunma ve Güvenlik İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında yürütülen eğitim programına, 9 Aralık 2016 tarihinde Eskişehir Şubemiz bağlısı Hava Kuvvetleri 1’üncü Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı eğitimi ile devam edildi. 

Milli Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikamızın ortak düzenlemiş olduğu eğitim programının öncesi, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ ile Eskişehir Şube Yönetimimiz, 1’üncü Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Hava Tümgeneral Göksel KAHYA’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından Yöneticilerimiz, işveren temsilcileri ve 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programına katıldılar.

Eğitim programının açılışını Eskişehir Şube Başkanımız Şenol YILMAZ yaptı. Programda Genel Başkanımız Bayram BOZAL’da katılımcılara hitaben etti. Konuşmasına 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’ ve iş sağlığı güvenliği bilincinin geliştirilmesi konularına değinerek başlayan BOZAL, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı’nda yeniden yapılanma, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi çalışmaları gibi Sendikamız, çalışma hayatı ve ülke gündemindeki konuları değerlendirdi.

Eğitim programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Kenan YAVUZ ile Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumlarıyla sona erdi.

Eğitim programı sonrası Yöneticilerimiz 1’in Hava ikmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda atölyeleri ziyaret ederek, üyelerimizle tezgâhları başında sohbet etme imkânı buldular.