ESKİŞEHİR ŞUBE İSG EĞİTİMİ

2 Kasım 2016

Sendikamızın Savunma ve Güvenlik İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında yürütülen eğitim programının 3’üncü dönemine, 2 Aralık 2016 tarihinde Eskişehir Şubemiz bağlısı Afyon’da bulunan 13. İkmal Merkez Komutanlığı ve 8. Ana Bakım Merkez Komutanlığı işyerleri eğitimiyle devam edildi. 

Milli Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikamızın ortak düzenlemiş olduğu eğitim programına, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK ve Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ ile Eskişehir Şube Yönetimi ve 200 kişi katıldı. 

Şube Başkanı Şenol YILMAZ’ın açılışını yaptığını eğitim programında, Genel Başkanımız Bayram BOZAL bir konuşma yaptı. Konuşmasına 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı’nda yeniden yapılanma sürecini değerlendirerek başlayan Genel Başkanımız BOZAL, üyelerimizin işyerlerinin kapatılacağıyla ilgili bir endişe taşımaması gerektiğini söyledi. BOZAL, Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK’ın Sendikamızı ziyaretinde üyelimizin işlerinin devamı ile ilgili bir kaygı içinde bulunmaması gerektiğini dile getirdiğini anlattı.

Konuşmasında iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçebilmek için çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun önemine işaret eden BOZAL, denetim eksikliği gibi kanunu uygulamada yaşanan sıkıntılar nedeniyle cinayet gibi iş kazalarının yaşanmaya devam ettiğine dikkat çekti.

Genel Başkanımız BOZAL, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi çalışmaları ile ilgilide bilgi verdiği konuşmasını, engelli üyelerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutlayarak tamamladı. 

Eğitim programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Kenan YAVUZ ile Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumlarıyla sona erdi.