ESKİŞEHİR ŞUBE İSG EĞİTİMİ

23 Kasım 2015

Sendikamızın iş sağlığı ve güvenliği bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği eğitim programına, Eskişehir Şube bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimizle devam edildi.

Güvencesiz Çalışma ve İş Sağlığı ve Güvenliği başlığıyla 21 Kasım 2015 tarihinde Yalova Tesislerimizde gerçekleştirilen eğitim programı, Genel Yönetim Kurulumuz, Şube Yönetimimiz ve 130 üyemizin katılımıyla yapıldı.

Eskişehir Şube Başkanı Şenol YILMAZ’ın selamlama konuşması ile başlayan eğitim programının açılış konuşmasını Genel Başkanımız Bayram BOZAL yaptı. Konuşmasında sadece Ekim 2015 tarihinde 143 emekçinin iş kazasında hayatını kaybettiğine dikkat çeken BOZAL, yapılan yasal düzenlemelerin iş kazalarını önlemede yetersiz kalmasının nedeninin sorgulanması gerektiğini belirtti. Genel Başkan BOZAL, cinayet gibi iş kazalarının önüne geçmenin yolunun hükümet, işveren ve işçilerin üzerine düşen yükümlülüğü tam olarak yerine getirmesiyle mümkün olacağını kaydetti.

Genel Başkan Bayram BOZAL’ın konuşmasının ardından eğitim programına geçildi. İlk sunumu Kamu Hizmetleri Enternasyonali (PSI) Türkiye Eğitim Koordinatörü Rıfat ÇELEBİ yaptı. Daha sonra Genel Yönetim Kurulumuz, üyelerden gelen soruları cevaplandırdı. Program, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumuyla tamamlandı.