ERZURUM ŞUBEMİZ DE DARBE GİRİŞİMİNİ BASIN AÇIKLAMASI İLE PROTESTO ETTİ

28 Temmuz 2016

Erzurum Şubemiz, 15 Temmuz Darbe Girişimini protesto etmek için 20 Temmuz 2016 tarihinde, Türk-İş’e bağlı sendikalarla birlikte Kent Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Üyelerimiz yanında vatandaşlarında katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, meydandaki kalabalığa  ilk önce Türk-İş İl Temsilcisi Yusuf GÖKCAN hitap etti. Daha sonra Şube Başkanımız Sefa YILMAZ, darbe girişimini protesto eden basın açıklamasını yaptı.

YILMAZ, açıklamasında “Biz Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ülke savunmasına hizmet eden işçiler olarak, milletimize, millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kurşun sıkan, bomba atan hainleri ve arkasındaki güçleri en şiddetli şekilde lanetliyoruz. Bu millet asla ve asla bu  hain çeteyi ve Türk demokrasisi için kara bir leke olarak tarihe geçecek 15 Temmuz’u unutmayacaktır” dedi. YILMAZ, ayrıca 1. Ordu Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Köksal KARMIL ve üye yakınalarımız başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar dilerken, demokrasi nöbetleri sırasında bölücülerin oyununa gelmeme çağrısında da bulundu.