EREĞLİ VE BANTIN’DA İSG EĞİTİMİ

27 Ekim 2016

Sendikamızın Savunma ve Güvenlik İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında yürütülen eğitim programının 3’üncü dönemine, 26 Ekim 2016 tarihinde Kocaeli Şubemize bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Ereğli Karadeniz Ereğli Onarım Destek Komutanlığı, Ereğli İkmal Destek Komutanlığı, 2’inci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı ile Bartın Onarım Destek Komutanlığı’nda devam edildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikamızın ortak düzenlemiş olduğu programa, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ, Kocaeli Şube Başkanımız Turhan YILDIZ ve Şube Yönetimi ile Karadeniz Ereğli Bakım Onarım Destek Komutanı Deniz Albay Cüneyt AL’ da aralarında bulunduğu 100’e yakın çalışan katıldı.

Ereğli ve Bartın işyerlerinde ayrı ayrı gerçekleştirilen eğitim programının açılışını Kocaeli Şube Başkanımız Turhan YILDIZ yaptı. Eğitim programında konuşan Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin önemine dikkat çekti. 2016 yılının Eylül ayında 141, yılın ilk 9 ayında da 1421 işçinin hayatını kaybettiğini hatırlatan KORKMAZ, “Amacımız iş kazalarını en aza indirmek, meslek hastalıklarını ise sıfıra indirmektir. Çünkü Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) nun Güvenlik Raporuna göre meslek hastalıklarının tamamı, iş kazalarının ise yüzde 98’i önlenebilir. Bu konuda işçi, işveren, devlet topyekûn hedefe ulaşmak mecburiyetindeyiz” dedi. İki dönemdir yapılan İSG eğitimleri ile 15 bin çalışanımıza ulaşıldığını dile getiren KORKMAZ, tüm üyelere ulaşana kadar eğitimleri devam ettirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Genel Eğitim Sekreterimiz KORKMAZ’ın konuşmasının ardından eğitim programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Kenan YAVUZ ile Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumlarıyla tamamlandı.