ELAZIĞ-MALATYA TEMEL ÜYE EĞİTİMİ

12 Mart 2018

Elazığ ve Malatya’daki işyerlerimizde çalışan üyelerimiz için 10 Mart 2018 tarihinde eğitim programı düzenlendi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın da katılımıyla 125 üyemiz için düzenlenen eğitim programının açılışını Elazığ İl Temsilcisi Erhan ŞAMAN yaptı.

Programda üyelerimize hitap eden Genel Başkanımız BOZAL,  konuşmasına 20 Ocak 2018 tarihinde güney sınırımızın güvenliğini sağlamak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olanlar başta olmak üzere vatanı için canını veren tüm şehitlerimize ve iş kazasında hayatını kaybeden emekçilere rahmet dileyerek başladı.

Genel Başkanımız BOZAL, üye eğitimlerinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, Sendika olarak tüm üyelerimize ulaşacak bir eğitim programı yürüttüklerini belirtti. Sendikamızın tarihi önemine değinen BOZAL, Türk Harb-İş Sendikasını daha güçlü bir şekilde yarınlara taşımak için mücadele verdiklerini ifade etti.

Genel Başkanımız BOZAL konuşmasında toplu iş sözleşmelerindeki kazanımlar, yeni işçi alımı, taşerona kadro verilmesi, 1 Ocak 2018 tarihinde başlayan iş davalarında zorunlu arabulucu uygulaması, Milli Savunma Bakanlığı’nda sivilleşme ve Milli Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanun’da yapılan değişiklik ile askeri fabrikalar ve askeri tersanelerin imkân ve kabiliyetlerini kullanarak, üretim planlaması çerçevesinde genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden, kamu iktisadi teşebbüslerinden, yabancılar dahil gerçek ve tüzel kişilerden sipariş almak veya bunların ihtiyaçları için teklif vermek, bu siparişler ve teklifler sebebiyle gerektiğinde müşterek imalat, tasarım, araştırma-geliştirme, ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunmak, askeri fabrikalar ve tersanelerin gelişimini ve modernizasyonunu sağlamak, tesisler inşa etmek ve esas sözleşmesinde düzenlenecek diğer ticari faaliyetlerde bulunmak üzere, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) kurulması hakkında bilgi verdi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın konuşmasının ardından program, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN, “Türkiye’de Sendikal Hareket” başlıklı sunumuyla tamamlandı.