Eğitim Seminerlerine Diyarbakır ile devam edildi

8 Haziran 2012
Sendikamız eğitim programlarını Diyarbakır Şubesi üye eğitimleri ile sürdürüyor. 2-3 Haziran 2012 tarihlerinde Mersin Erdemli de gerçekleştirilen eğitim seminerinin ilkine 204 üyemiz katıldı. Diyarbakır Şube Başkanı Abas Özdam’ın açılış konuşması ile başlayan Eğitim seminerinde konuşan Genel Eğitim Sekreterimiz Hamza Akyüz, sendikal hedefleri gerçekleştirmenin yolunun eğitimden geçtiğini söyledi. Akyüz,”Sendikal vizyonumuzu gerçekleştirmek için yönetim olarak yoğun bir eğitim dönemi başlattık. Eğitim programlarımız kapsamda bugün burada sizlerle birlikteyiz. Diyarbakır Şubemiz ilk defa şehir dışında bir eğitim yapıyor. Olağanüstü kongrenizin olduğu gün sizlere eğitim sözü vermiştim. Allaha şükürler olsun ki bugün Genel Merkez olarak verdiğimiz sözü tutmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.
 
Göreve geldikleri 6.5 aylık sürede 3 bin üyenin katılımı ile 16 seminer gerçekleştirdiklerini anlatan Hamza Akyüz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Sendikamızın eğitim çalışmaları sadece eğitim seminerlerinden ibaret değildir. Sendikamızın yayın organı olan dergimiz ve bunun dışında eğitim seminerlerini destekleyecek kitaplar ve bilgilendirici broşürlerimiz olacaktır. Dergimizi üyelerimizin yararlanabileceği ve kamuoyunu iş kolumuzla ilgili konularda bilgilendiren bir içeriğe sahiptir. Yayınlarımızın yanı sıra internet sitemizinde aktif olarak takip edilmesini istiyoruz. Ayrıca üye arkadaşlarımızın sendikamızın dergisini mutlaka okumalarını ve internet sitemizi günlük takip etmelerini istiyoruz. Eğitim seminerleri insanlara sadece yeni bilgiler öğretmez. Bu seminerler yeni arkadaşlar edinmeye, yeni ilişkiler ve kardeşlikler kurmaya da vesile olur. Bu ortamların sendikal kardeşliğimizin gelişmesine vesile olacağını biliyoruz. Sizlerden beklentimiz bu birlikteliğin eğitim semineri süresince sınırlı kalmaması işyerlerinde ve yarın belki eylemlerde de devam etmesidir. “
 
Genel Eğitim Sekreterimiz Hamza Akyüz’ün konuşmasının ardından Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim seminerine geçildi. Yapılan seminerin ardından eğitime katılan üyelerimize sertifika verildi.