Diyarbakır Şube Üye Eğitiminin ikincisi yapıldı

21 Haziran 2012
Diyarbakır Şubesi üyeleri için düzenlenen eğitimin ikincisi 9 Haziran 2012 tarihinde Mersin’in Erdemli İlçesi’nde gerçekleştirildi. Genel Başkan Bayram Bozal’ın da katıldığı eğitimin açılış konuşmasını Şube Başkanı Abas Özdaman yaptı.
 
Genel Başkan Bozal ise yaptığı konuşmada sendikamız ve çalışma hayatının gündemindeki konuları değerlendirdi. Türk Harb-İş Sendikası Yönetimi’nin sendikal bilinçlendirmeyi geliştirme adına eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiğini belirten Bozal, “Tüm üyelerimize ulaşacak bir eğitim programı uygulamayı hedefledik. Bu hedefimize ulaşmak için eğitim çalışmalarımızı kesintisiz sürdürme gayreti içindeyiz” dedi.
 
Son günlerde hükümetin, Ulusal İstihdam Stratejisi adı altında Kıdem Tazminat Fonu başta olmak üzere çalışanların hak kayıplarına neden olacak düzenlemeler oluşturması gayreti içinde olduğunu anlatan Genel Başkan Bozal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
Türk Harb-İş Sendikası olarak 12 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulu sonuç bildirisi ile “Kıdem Tazminat Fonu, Bölgesel Asgari Ücret, Özel İstihdam Büroları ve Esnek Çalışma Modelleri’ getiren düzenlemelere karşı olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmıştık.
 
Çatısı altında olduğumuz Türk-İş Konfederasyonu ise 8-11 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul’da “Kıdem Tazminatı kırmızı çizgimiz. Çalışanların hak kaybı genel grev nedeni olacaktır” şeklinde tavır geliştirmiştir.
6 Haziran 2012 tarihinde yapılan Türk-İş Başkanlar Kurulu’nda da aynı kararlılık gösterilmiştir.
 
Türk Harb-İş Sendikası, çalışanların hak kayıplarına yol açacak düzenlemeler karşısında Türk-İş Konfederasyonu’nun Genel Kurul’da aldığı kararın arkasındadır. Kıdem Tazminatı Fonu oluşturma girişimleri karşısında sendikamızın Türk-İş ile ortak tavır göstereceğini bir kez vurgulamak isterim.