DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZ AVCU VE KARSLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

18 Temmuz 2016

Darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan MSB Ankara Tedarik Bölge Başkanlığı Ekmek Fabrikası Komutanlığı’ndan emekli üyemiz Gazi Ayhan AVCU’nun Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3. Sınıfta okuyan oğlu Mustafa AVCU ve TÜRKSAT personeli Ali KARSLI memleketleri Çorum’da son yolculuklarına uğurlandılar.

 

Demokrasi şehitlerimiz AVCU ve KARSLI, 18 Temmuz 2016 tarihinde Çorum Akşemsettin Camii’nde öğle namazına müteakip İl Müftüsü Mehmet AKIN tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından defnedildiler.


Cenaze törenine, AVCU ve KARSLI’nın aileleri, yakınları ve vatandaşlar yanında Vali Necmeddin KILIÇ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel COŞKUNYÜREK, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL, AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami CEYLAN, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet ÇELİK, Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk ŞEN katıldı.

Törene Sendikamız adına ise Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram BOZAL katıldı.  Genel Başkanımız BOZAL, törende AVCU ve KARSLI’nın ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu.