CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

28 Ekim 2014
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:
 
Türk milletinin, işgal kuvvetlerine karşı canını siper ederek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’ıncı yılını kutluyoruz.
İşgal altındaki Anadolu’da, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir zafer kazanılmıştır.
Büyük zorluk ve sıkıntılara rağmen milletin inanç ve kararlılığı ile kazanılan bu zafer, 91 yıl önce Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır.
Birliğin, beraberliğin ve inancın zaferi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bizlere emanetidir.
Milletimiz, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacaktır. Ülkenin birliği ve bütünlüğüne zarar verecek her türlü girişim bertaraf etme güç ve inancına sahip olan bu millet, huzur ve kardeşlik iklimine kastedenlere karşı her zaman ve her durumda tek yürek olmayı bilecektir.
Ayrıca bu yüce millet, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi doğrultusunda sadece kendi ülkesinde değil dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan acılara da duyarsız kalmamış bundan sonra da kalmayacaktır.
Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti‘nin kuruluş yıldönümünü kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez  daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.