CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

27 Ekim 2013

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yerverildi:

 

Türk milletinin, işgal kuvvetlerine karşı canını siper ederek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 90’ıncı yılını kutluyoruz.

İşgal altındaki Anadolu’da, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir zafer kazanılmıştır.

Büyük zorluk ve sıkıntılara rağmen milletin inanç ve kararlılık ile kazanılan bu zafer, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olmuştur.

Birliğin, beraberliğin ve inancın zaferi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bundan dolayı ülke insanımız için vazgeçilmezdir.

Büyük bedeller ödeyerek kazanılan  topraklar üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bizlere emanetidir.

Milletimiz, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, her zaman ve her durumda ülkesine sahip çıkacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kuruluşunun 90’ncı yılını kutlarken, Bağımsızlık Mücadelesinin Lideri Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez  daha saygı, rahmetle ve minnetle anıyoruz.