CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

28 Ekim 2022

Bağımsızlık ülküsüyle kenetlenen milletimizin, azim, irade ve cesaretle yürüttüğü istiklal mücadelesinin zaferle taçlanması neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyetimizin 99. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyoruz.

Emperyalist güçlere karşı kazanılan büyük zaferin eseri Türkiye Cumhuriyeti, her karış toprağı şehitlerimizin kanıyla mühürlenerek vücut bulmuş kutsal vatanımızın adıdır.

Ecdadımızın canıyla, kanıyla vatan kıldığı bu topraklar, bizlere bırakılan en önemli emanettir.

Yüce Milletimiz, bağımsızlık mücadelemizin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünü şiar edinerek, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ne her daim sahip çıkmaktadır.

Bu vatanın evlatları ülkesinin istiklal ve istikbaline sahip çıkarken, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen mihraklar ise sinsi planlarını hayata geçirmek için fırsat kollamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek isteyen alçaklar ve onların destekçileri bilsin ki Aziz Milletimiz, ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlara karşı geçmişte olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek, bu vatanı ilelebet payidar kılacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. kuruluş yıldönümünde, bu topraklar için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anarken, Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.