CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

27 Ekim 2021

Birlik, beraberlik ve mücadele azmimizin zaferi neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. yılını kutluyoruz.

Bir asır önce tarihten silinmek istenen milletimizin canıyla, kanıyla var ettiği, İstiklal Mücadelemizin Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Türk Milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir”  diye belirttiği Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bizlere bıraktığı en önemli emanettir.

Bu vatanın evlatları, Büyük Önder Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek sizsiniz” sözlerini düstur edinerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni ebet müddet koruma ülküsüyle ecdadının emanetine sahip çıkmaktadır.

Yüce Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara ulaştırmak için mücadele verirken, ülkemizdeki barış ve kardeşlik iklimini yok etmek isteyen hainler ise kirli emellerini hayata geçirmek için fırsat kollamaktadır.

Milletimiz, bu güne kadar hainlerin ülkemiz üzerinde kurduğu sinsi planları birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozmuştur. Cumhuriyetimizi yok etmek isteyen alçaklar ve onların destekçileri bilsinler ki; geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hain planları karşısında Yüce Milletimizi bulacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıldönümünde, ülkemizin geleceği için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anarken, Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.

                     Türk Harb-İş Sendikası

              Genel Merkez Yönetim Kurulu