CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

27 Ekim 2015

Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu, 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

Birlik, beraberlik ve inancın zaferiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’inci yılını kutluyoruz.

 

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Milli Mücadele sonunda tarihte eşine çok az rastlanır bir zafer ile kurulan Cumhuriyetimiz, Anadolu’nun her köşesinden, malını ve canını feda eden ecdadın birlik ruhunun, hem milletimize, hem de bu zaferi ilham edinen milletlere eşsiz bir armağandır.

 

Millet olarak, bu ruhu korumak bizler için önemli bir sorumluluktur. Ülkemizin bütünlüğüne, milli ve manevi birliğimize kast eden teröre, bölgemizde ve dünyanın birçok bölgesinde, insanları öldürmekten çekinmeyen zalimlere karşı tarihimizden gelen direnme gücümüzü her zaman canlı tutmalıyız.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yurdumuzun dört bir yanından yükselecek kardeşlik duygularıyla milli ve manevi birliğimiz güçlenecektir. Böylece ülkemizin bağımsızlığına, milletimizin birliğine, huzur ve kardeşlik iklimine kast eden hain terör örgütü kirli emellerine asla ulaşamayacaktır. Milletimiz, tek vücut olarak, bu ülkede fitne tohumlarının yeşermesine izin vermeyecek, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan her türlü oyunu bozacaktır.

 

Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti‘nin kuruluş yıldönümünü kutlarken, bize birlik içinde yaşamanın değerini büyük bedeller ödeyerek öğreten Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez  daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.