CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

28 Ekim 2016

Millet olarak, birlik, beraberlik içinde tarihte eşini az rastlanır bir zaferin neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü yılını kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir fedakârlık ve mücadele azmiyle gerçekleştirilen bağımsızlık savaşının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük emanettir.

Bu millet, Büyük Önder Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünden hareketle, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için büyük gayret göstermiştir. Bunun en güzel örneği hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletin iradesine kastedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde yaşanmıştır. Ülke tarihinin en kara günlerinden biri olan bu günde, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak için 246 demokrasi şehidi ve binlerce yaralı ile adeta ikinci bir kurtuluş savaşı verilmiştir. Milletimiz darbe girişimi karşısındaki direnişiyle, ülkenin bağımsızlığına, milli iradeye, huzur ve kardeşlik iklimine kast eden hain terör örgütlerinin kirli emellerine asla ulaşamayacağını, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanmak istenen her türlü oyunun bozulacağını göstermiştir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü kuruluş yıldönümünde, bizlere birlik ve beraberlik içinde yaşamanın değerini büyük bedeller ödeyerek öğreten tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anarken, büyük milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.