CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

27 Ekim 2017

Tarihte eşine az rastlanır büyük bir zaferin neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yılını kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birlik, beraberlik içinde büyük bir fedakârlık ve mücadele azmiyle gerçekleştirilen bağımsızlık savaşının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük emanettir.

Milletimiz, Büyük Önder Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” sözünü düstur edinerek ecdadının emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için büyük gayret gösterirken, ülkemiz üzerinde hainlerin kurduğu sinsi planları birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milli iradeye kastedenler, 15 Temmuz alçak darbe girişiminde olduğu gibi karşısında Türk milletini bulacak, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik iklimini yok etmek isteyen hainler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kirli emellerine asla ulaşamayacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü kuruluş yıldönümünde, bu güzel ülkemiz için canını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anarken, büyük milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.