ÇORLU ŞUBE VE BALIKESİR ŞUBE ÜYE EĞİTİMİ

30 Ekim 2017

Çorlu Şubemiz ve Balıkesir Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz 28 Ekim 2017 tarihinde eğitim programında buluştu.

Yalova Tesisimizde gerçekleştirilen eğitim programına, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ ile Çorlu Şube Yönetimi, Balıkesir Şube Yönetimi ve 200 üyemiz katıldı.

Çorlu Şube Başkanımız Mustafa ŞENER’in açılışını yaptığı eğitim programında Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, üyelerimize hitap etti. Konuşmasına Türkiye Cumhuriyetin 94. Yıldönümünü kutlayarak başlayan KOÇAK, büyük bedeller ödenerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulma süreci ve 15 Temmuz hani darbe girişiminde olduğu gibi onu yaşatmak, aydınlık yarınlara ulaştırmak için mücadele veren tüm şehitlere rahmet dileğinde bulundu.

Genel Sekreterimiz KOÇAK’ın, sendikacılığın Türkiye ve dünyada dünü bugünü ve geleceği ile ülke gündemindeki konuların dışında Türk Harb-iş Sendikası’nın mevcut durumu ve geleceğine ilişkin konularla ilgili değerlenmelerinin ardından,  TİS Uzmanımız Fatih SARITAŞOĞLU, 22 Ağustos 2017 tarihinde imzalanan Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 26. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi ile  24 Ağustos 2017 tarihinde imzalanan ANT 9. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgi verdi.

Eğitim programı Genel Merkez Yöneticilerimizin üyelerimizden gelen soruları cevaplamasıyla tamamlandı.