ÇORLU DA EMEKLİ VE DAYANIŞMA GECESİ

29 Nisan 2013
Çorlu Şubemize bağlı işyerlerinden emekli olan üyelerimiz için Emekli ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. 22 Nisan 2013 tarihinde düzenlenen geceye Genel Başkanımız Bayram Bozal, Genel Mali Sekreter Yavuz Koçak, 43. Bakım Merkez Komutanı Bakım Albay Adnan Ocak, Teknik Müdür Bakım Albay Ethem Ermumcu, Gelibolu Şube Başkanı Hakan Çardak ile Şube Yönetimi yanında fabrika birim amirleri, üyelerimiz ve aileleriyle birlikte 700 kişilik katılım oldu. Çorlu Şube Başkanı Mustafa Şener’in açılış konuşması ile başlayan gecede, 43. Bakım Merkezi Komutanı Albay Adnan Ocak’ta kısa bir konuşma yaptı.
Gecede Genel Başkanımız Bayram Bozal’da bir konuşma yaptı. Bozal, konuşmasında Türk Harb-İş Sendikası’nın yarım asırlık çınar haline gelmesinde emeği olan 41 üyemizin emeklilik töreninde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Onurlu bir çalışma hayatından sonra emekli olup ailesi ile birlikte yeni bir hayata başlayacak olan değerli arkadaşlarıma bundan sonraki hayatlarında huzur ve mutluluk diliyorum. Fakat şunu da bilmenizi istiyorum ki yeni bir hayata başlamak demek sendikadan kopmak anlamına gelmemeli. Harb-İş’i Harb-İş yapan siz değerli arkadaşlarımıza kapılarımızın her daim açık olacaktır” diye konuştu.
Genel Başkan Bozal, konuşmasında emekli olan işçiler yerine yeni işe alımların olacağı müjdesini de verdi. Bozal, “Emekli olan saygıdeğer üyelerimizin yerine yeni arkadaşlarımızın göreve başlatılacağını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu konuda Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz diyalog halindeyiz. Sayın Bakan MSB işyerlerinde 3 bin 500 yeni işçinin göreve başlatılacağı sözünü verdi. Bu alımların en kısa zamanda gerçekleşmesini ümit ediyoruz” dedi. Genel Başkanımız Bozal’ın konuşmasının ardından emekli olan üyelerimize plaket verildi.