ÇANAKKALE ZAFERİ İSTİKLALİMİZİN SEMBOLÜDÜR

17 Mart 2022

Tarih boyunca özgür ve bağımsız yaşama ülküsüyle nice şanlı zafere imza atmış Türk Milleti’nin 107 yıl önce Çanakkale de verdiği mücadele, eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanıdır.

Esaret altına alınmak istenen Milletimizin, emperyalist güçlere karşı birlik, beraberlik ve inançla kazandığı muhteşem zaferin adı olan Çanakkale; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda istiklal mücadelemizin ateşini yakmıştır.

Bu zafer ayrıca, Milletimizin esarete karşı emsalsiz direnişiyle, vatanı işgale uğrayan milletlerin bağımsızlık yolundaki kılavuzu olmuştur.

Yüce Milletimizin Çanakkale ve İstiklal Savaşı’nı yürüttüğü dönemlerde olduğu gibi bugün de emperyalist güçler, küresel boyutta ve tüm acımasızlığıyla, milletlerin üzerinde hâkimiyet kurma mücadelesini sürdürmektedir.

Son dönemde bölgemizdeki savaşlar ve terörle kendini gösteren emperyalist güçlerin ülkemiz üzerinde hâkimiyet kurma girişimlerine karşı, birlik ve beraberliğin direniş şuuru olan Çanakkale Ruhu, Necip Milletimizin koruma kalkanı olmaktadır.

Vatan topraklarımız üzerinde emelleri olanlar bilsin ki; Yüce Milletimiz, Çanakkale Ruhunu her daim diri tutarak, düşmana karşı aynı iman, aynı azim, aynı gaye ile birlik ve beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı için canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

                  Türk Harb-İş Sendikası

             Genel Merkez Yönetim Kurulu