ÇANAKKALE ZAFERİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN YAZDIĞI EN BÜYÜK DESTANDIR

17 Mart 2021

Çanakkale Zaferi, esarete boyun eğmeyen bir milletin, birlik, beraberlik, inanç ve kararlılığının adıdır.

Bundan 106 yıl önce tarihten silinmek istenen milletimizin, emperyalist devletlere karşı attığı büyük bir tokat olan Çanakkale Zaferi, aynı zamanda Kuva-yi Milliye ruhunu doğurarak tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurduran iradedir.

Bu vatanın evlatlarını aynı ülküde buluşturan Çanakkale Zaferi;  vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un,

“Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

 Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir,

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,

 Cihan yıkılsa, emin ol, bu cephe sarsılmaz!”

dizelerinde de yer bulan birlik ve beraberlik ruhunun abideleştiği bir destandır. Bu destandan alınan güçle gerçekleşen İstiklal Mücadelesi neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bıraktığı en önemli mirastır. Bizlere düşen bu mirasa sonsuza kadar sahip çıkmaktır.

Bu ülke üzerinde kirli emelleri olan hainler, birlik ve bütünlüğümüze yönelik saldırı gerçekleştiren alçak terör örgütü ve uzantıları bilsin ki! Çanakkale şehitlerinin torunları, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan her türlü oyunu bozacaktır.

Necip milletimiz, Çanakkale Ruhunu her daim diri tutarak, aynı iman, aynı azim, aynı gaye ile birlik ve beraberlik içinde aziz vatanını sonsuza kadar koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıldönümünde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmet anıyoruz. Ruhları şad olsun!

                     Türk Harb-İş Sendikası

               Genel Merkez Yönetim Kurulu