ÇANAKKALE RUHU MİLLETİMİZİN KORUMA KALKANIDIR

17 Mart 2020

Çanakkale Zaferi, emperyalist güçlerin milletimizi yok etmeye yönelik ortak girişimi karşısında birlik, beraberlik, inanç ve kararlılıkla verilen mücadele sonucu kazanılan tarihte emsali görülmemiş zaferin adıdır.

Bu zafer, düşman kuvvetlerinin tüm imkânlarını seferber ederek esaret altına almak istediği milletimizin, bağımsızlık ateşinin yakılması ile “Çanakkale geçilmez” dedirttiği bir kahramanlık destanıdır.

Bitti denilen bir milletin en zor koşullar içinde yeniden doğuşu ve şahlanışı olan Çanakkale Zaferi, zamanın en donanımlı askeri birliklerine sahip ülkeler karşı her türlü imkânsızlığa rağmen inanç ve azimle kazanılmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır.

Çanakkale Zaferi ve bu zaferin en zor şartlarda bile birlik ve beraberlikle tüm engellerin aşılacağını gösteren Çanakkale Ruhu,105 yıldır milletimizin koruma kalkanı olmuş ve olmaya devam edecektir.

Ülkemiz üzerinde hâkimiyet kurma girişimlerinin artarak devam ettiği günümüzde de bu topraklar üzerinde yaşayanlar, Çanakkale ruhunun mayası olan milli birliği, bozmaya çalışan iç ve dış mihrakların oyunlarını, millet olma şuurunu hiç bir zaman kaybetmeden bertaraf edecek, Çanakkale şehitlerinin torunları, Türkiye Cumhuriyeti’nde çirkin oyunlarını sergilemek isteyenlere asla izin vermeyecektir.

Yüce Milletimiz, Çanakkale Ruhunu her daim diri tutarak, düşmana karşı aynı iman, aynı azim, aynı gaye ile birlik ve beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı için canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.