ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

17 Mart 2024

Bütün dünyayı şaşkınlık içinde bırakan, gerçek bir iman ve eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

18 Mart 1915 günü, tüm dünya hiç ummadığı bir gerçekle karşı karşıya kalmış ve Çanakkale’nin geçilemeyeceğini, Türk milletinin esir edilemeyeceğini ve Türk vatanının parçalanamayacağını en acı şekliyle öğrenmiştir. Dünyanın en güçlü ordularının o dönemin en modern silahlarıyla vatanımızı parçalamak için saldırdığında, göğsü iman dolu milletimiz ayağa kalkmış, bu mübarek topraklara düşmanın kirli ayağı basmasın diye omuz omuza bağımsızlık mücadelesi vermiştir.

Bu kutlu gün, hiç şüphe yok ki bir milletin yeniden uyandığı, küllerinden tekrar doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu tam manasıyla anıtlaştırdığı gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor, başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası
Genel Merkez Yönetim Kurulu